Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

13487560
Dzisiaj:
1339

Dzień Dobrych Uczynków - święto społecznych i bezinteresownych działań na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego

19 maja br. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dobrych Uczynków - święto społecznych i bezinteresownych działań na rzecz ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. To doskonała okazja do tego, aby uświadomić sobie, dlaczego należy pomagać innym, przypomnieć, co dobrego uczyniliśmy w swoim życiu i co jeszcze możemy zrobić dla otoczenia.

 

            W Dniu Dobrych Uczynków warto, nawet symbolicznie, przygotować coś miłego dla naszych najbliższych. Pamiętajmy o rodzinie, sąsiadach, przyjaciołach, ale także o zwierzętach czy matce naturze. Co więcej, starajmy się, aby dobre gesty nie były tylko jednorazowym zachowaniem, ale naszą codziennością. Przecież miłe słowa nie kosztują nas wiele, a drugiej osobie mogą sprawić wielką przyjemność. Zatem zarażajmy optymizmem, ślijmy uśmiech i bądźmy dla siebie po prostu dobrzy!

            Uczniowie z klas I - III i IV - VIII z ogromną przyjemnością pochwalili się swoimi dobrymi uczynkami. Na wcześniej wyciętych konturach dłoni wypisali przejawy swojego grzecznego zachowania, przykłady sytuacji, w których wykazali się chęcią niesienia pomocy, empatią, życzliwością. Następnie z papierowych rąk utworzono ogromne Serce Dobrych Uczynków.

            W promocję tego wyjątkowego święta włączyły się również dzieci z przedszkola z grup „ Motylki” oraz „ Krasnoludki”. Maluchy zastanawiały się, co to znaczy, że ktoś robi dobry uczynek i  czy one też mają szansę zrobić coś dobrego dla innych. W tym szczególnym dniu przedszkolaki postanowiły, że będą mówić sobie tylko miłe słowa, będą pomagać kolegom, a także rodzicom w domu, będą dzielić się zabawkami, będą grzeczni, będą robić sobie miłe niespodzianki. Miejmy nadzieję, że ten dzień zachęcił dzieci do czynienia dobra i sprawił im przyjemność z dawania siebie innym.

            Aby pomagać, musimy mieć dużo siły i energii, dlatego ważna jest troska o własne zdrowie. Z tego powodu w naszej szkole gościła pani dietetyk, Magdalena Kaźmierak-Sadło, która przeprowadziła warsztaty dotyczące zdrowego i właściwego trybu życia. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas I - III. Prowadząca przekazała dzieciom wiele cennych i pouczających informacji na temat prawidłowej aktywności fizycznej, zbilansowanej diety, omówiła także główne błędy żywieniowe, które prowadzą nie tylko do nadwagi i otyłości, ale również do wielu chorób.

            Za organizację Dnia Dobrych Uczynków odpowiadała pani pedagog Edyta Łukasik we współpracy z panią Eweliną Szaniawską oraz panią Ewą Osiak.

  

  

 

KALENDARZ

październik 2021
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6