Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia br. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia.

            Dzień rozpoczęliśmy od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczniom, którzy przystąpili do konkursu plastycznego i konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem "Żyj zdrowo, bo uzależnienia to same zmartwienia".

Czytaj więcej: Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Zdrowe śniadanie w szkole

W ubiegły czwartek w naszej szkole została przeprowadzona akcja promująca zdrowe odżywianie. Uczniowie klasy VI przygotowali przepyszne, zdrowe kanapki i sprzedawali je na przerwach pomiędzy lekcjami.

Czytaj więcej: Zdrowe śniadanie w szkole

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Warzywa i owoce, obok aktywności fizycznej, zajmują najważniejsze miejsce w Piramidzie Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Stanowiąc podstawę zbilansowanej codziennej diety, kompleksowo wspierają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Są źródłem wielu witamin i składników mineralnych.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Zdrowe śniadanie, czyli energia na cały dzień

Śniadanie to ważny posiłek w diecie dziecka, wpływający na jego aktywność umysłową i fizyczną przez resztę dnia. Dobrze jest jeść śniadanie jeszcze przed wyjściem do szkoły.

Uczniowie klasy III wraz z Panią wychowawczynią Dorotą Goławską w tym tygodniu umówili się na wspólne śniadanie na pierwszej lekcji w szkole.

Czytaj więcej: Zdrowe śniadanie, czyli energia na cały dzień