Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

Nasi czytelnicy polecają

Za niebieskimi drzwiami - Marcin Szczygielski;

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ zaciekawiła mnie jej okładka. Była twarda, błyszcząca,  a na niej znajdował się chłopiec, stwór i fioletowy ptak. Kolorystyka okładki doskonale odzwierciedla książkowy świat.

    Książka opowiada o Łukaszu Borskim i jego mamie, którzy podczas wspólnego, długo wyczekiwanego, wakacyjnego  wyjazdu mają wypadek samochodowy. Kobieta zapada w śpiączkę, a chłopiec  połamał nogi. Pomimo operacji jedna noga została krótsza, a ból wciąż powracał. Łukasz porównał ból do prądu, a nerwy do wiązek kabli.  Dzięki takim wyobrażeniom mniej się bał, gdyż wiedział, jak działa prąd i jakie powoduje spięcia. Nie mógł  zrozumieć, dlaczego lekarze nie mogą stworzyć mu nowej nogi poprzez sklonowanie. Chłopiec interesuje się inżynierią genetyczną i postanowił, że gdy dorośnie, zostanie genetykiem i będzie tworzył niesamowite istoty. Czy mu się to uda? I co mają wspólnego tytułowe niebieskie drzwi z wypadkiem samochodowym? Przeczytaj i sprawdź sam.

Kornelia Sobiech z kl. V sp

Baśniobór Brandona Mull’a to piękna opowieść o niezwykłej krainie – tytułowym Baśnioborze. Książka zdobyła pierwsze miejsce na liście bestsellerów dla dzieci New York Times’a oraz uznanie nawet najwybredniejszych czytelników.

    Kendra i Seth przyjeżdżają na wakacje do dziadka, który ma przed nimi dużo tajemnic. Pewnego dnia dzieci odkrywają jedną z nich i Baśniobór – schronienie magicznych istot. W świecie, w którym człowiek stał się dominującą siłą, większość zaczarowanych istot uciekła do ostoi takich jak ta. Dzieci nie zamierzają słuchać dziadka, który zabrania im zbliżać się do lasu. Nie wiedzą, że łamiąc zakaz, uwolnią siły zła, którym będzie trzeba stawić czoła. Czy im się to uda? Czy Kendra odnajdzie w sobie odwagę i uczyni to, czego zawsze bała się najbardziej? Usiądź w wygodnym fotelu i sprawdź sam!

Serdecznie polecam tę książkę wszystkim miłośnikom powieści fantastycznych.

Weronika Nowak z kl. V

 

Nela na kole podbiegunowym to kolejna, najnowsza książka opisująca przygody tytułowej Neli Małej Reporterki. Tym razem mała podróżniczka zabiera czytelnika w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe. Razem z autorką zwiedzamy Islandię, Finlandię i Grenlandię.

   Książka składa się z 10. rozdziałów, a każdy z nich opowiada o innych miejscach, do których wspólnie docieramy z Nelą. Mnie najbardziej podobał się rozdział trzeci zatytułowany Czy renifery świecą w nocy?, z którego dowiedziałam się, że poroża reniferów świecą w ciemności, ponieważ niektórzy hodowcy w Finlandii malują im rogi specjalnym płynem, który odbija światło. W innych rozdziałach wspólnie z Nelą jedziemy w psim zaprzęgu, poszukujemy reniferów, odwiedzamy wioskę Świętego Mikołaja i odkrywamy zatokę śpiewających wielorybów. I to właśnie podoba mi się w tej książce! Wspólne podróżowanie w wyobraźni, liczne pytania i zwroty do czytelnika,  tekst zredagowany w sposób prosty i zrozumiały dla odbiorcy, dużo zdjęć i ilustracji, możliwość zeskanowania kodów QR i obejrzenia relacji z wyprawy.

   Nela na kole podbiegunowym niewątpliwie  spodoba się osobom, które kochają przyrodę i podróże. Uwaga! Książka może zarazić pasją do podróżowania i odważnego odkrywania świata.

Gorąco polecam!

Alicja Świder z kl. V sp.

 

Czarny młyn Marcina Szczygielskiego to mroczna i tajemnicza powieść, która trzyma  w napięciu już od pierwszych zadań i przestrzega przed zagrożeniem, jakim staje się konsumpcyjny stosunek do życia. Czarny młyn  zdobył nagrodę Grand Prix i I miejsce w Konkursie Literackim  im. Astrid Lindgren w kategorii:  Książki dla młodzieży w wieku 10-14 lat. Sięgnęłam po nią, ponieważ zaintrygował mnie opis znajdujący się na tylnej okładce.

    Akcja utworu rozgrywa się w Młynach – małej, zapomnianej wiosce, w której mieszka sześcioro dzieci. Pewnego dnia ramiona spalonego wiatraka zaczynają się kręcić, a we wsi następuje seria dziwnych zjawisk. Tylko oni – dzieci z Młynów i Melka – mogą pokonać magiczną moc czarnego młyna. Czy im się to uda? Przeczytaj i sprawdź sam.

    Polecam tę książkę wszystkim miłośnikom powieści przygodowych i fantastycznych. Mnie bardzo się podobała, a im dłużej ją czytałam, tym coraz bardziej zaskakiwał mnie bieg wydarzeń.

Polecam!

Weronika Nowak z kl. V sp.

 

Magiczne drzewo. Pojedynek. to kolejna, czwarta, część z serii Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki, reżysera filmowego oraz autora powieści i scenariuszy.

    Tym razem trójka przyjaciół wyjeżdża na obóz szachowy. Okazuje się, że pionki z drewna są magiczne, a Kuki wyczarowuje swojego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Z czasem klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym bohaterem, Kukim. Komu uda się wygrać tytułowy pojedynek? Tego nie mogę zdradzić. Jednak mogę zapewnić, że przy tej książce nie można się nudzić. Szybka i wartka akcja oraz fantastyczne przygody, w których biorą udział bohaterowie, przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednemu czytelnikowi.

Gorąco polecam!

Aleksandra Niedźwiedź z kl. V sp.