Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Program dla szkół

 

    Program dla Szkół to unijny program, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Polega on na dostarczaniu dzieciom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Jest to kontynuacja dotychczasowych programów „Owoce i warzywa w szkole” i „Mleko w szkole”.

    Celem Programu jest propagowanie wśród dzieci zasad zdrowego odżywiania oraz kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez zachęcanie ich do konsumpcji produktów mlecznych oraz owoców i warzyw. Oprócz promowania zdrowej diety program ma również pokazać dzieciom skąd pochodzą owoce i warzywa oraz produkty mleczne, jak są uprawiane i produkowane.

    W każdym semestrze roku szkolnego dzieci uczestniczące w Programie otrzymują, kilka razy w tygodniu świeże owoce, warzywa, soki i artykuły mleczne.

W programie szkolnym uczestniczą dzieci z klas I–V naszej szkoły.

Program jest finansowany ze środków Unii Europejskiej oraz z budżetu krajowego

Więcej informacji o Programie dla Szkół w tym materiały edukacyjne dla dzieci, rodziców i nauczycieli znajdują się na stronie www.programdlaszkol.org