Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Tworzymy modele do druku 3D.

Na zajęciach kółka informatycznego często korzystamy ze sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem tworzyliśmy modele do druku 3 D. Uczniowie zaprojektowali i stworzyli model medalu za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. W planach mamy organizację turnieju w sterowaniu robotami. Medalami udekorujemy zwycięzców turnieju.

Klocki KORBO bawią i uczą

Klocki Korbo to świetna zabawa i edukacja. Przekonali się o tym uczniowie klasy 4, którzy na lekcji informatyki zamienili w prawdziwych konstruktorów.

Klocki dają wiele możliwości, wspaniale rozwijają wyobraźnię, uczą planowania, współpracy w grupie. Można z nich budować według instrukcji lub własnego pomysłu. W czasie naszych zajęć powstało kilka ciekawych projektów i rozbudziło chęć na dalsze poszukiwanie nieszablonowych rozwiązań.

Na pewno wykorzystamy te klocki jeszcze niejeden raz.


Zajęcia z programowania na świetlicy

Na zajęciach świetlicowych  często odbywają się te na których wykorzystujemy zakupiony sprzęt z programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem programowaliśmy robota.

Dzięki robotowi dzieci w namacalny sposób przekonują się o tym, że programowanie jest niezwykle praktyczną dziedziną, która wykorzystywana jest w każdym obszarze ludzkiego życia. Programując go są w stanie od razu zaobserwować efekty swojej pracy, co stwarza im przyjaźniejsze warunki do przyswajania wiedzy na zajęciach z nauki programowania dla dzieci.

Dzieci z zaciekawieniem losowały karty z poleceniami drogi jaką musiały zakodować robotowi a następnie obserwowały efekty wykonania kodu przez robota Aleksa.