Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

15670468
Dzisiaj:
8553

Pierwsza pomoc przedmedyczna

9 maja br. uczniowie klas I – III wzięli udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które poprowadził pan Łukasz Dudziński – ratownik medyczny. To spotkanie było nie tylko bardzo miłe, ale przede wszystkim bardzo ważne  i potrzebne.

     Celem zajęć przeprowadzonych przez pana ratownika było przygotowanie uczniów do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto uczniowie mieli okazję wysłuchać informacji na temat udzielania pierwszej pomocy w przypadku oparzeń, skaleczeń i zasłabnięć. Dzieci uczyły się, jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc, zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe.

            Była to doskonała lekcja pierwszej pomocy przedmedycznej, która może przynieść nieoceniony efekt – uratowanie życia. Teraz dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

            Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Dudzińskiemu za ciekawe przekazanie wiedzy dotyczącej pracy ratownika medycznego oraz przeprowadzenie zajęć pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów naszej szkoły.

   

 

 

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

KALENDARZ

lipiec 2022
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6