20943494

Szkolne Koło LOP

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody

Motto: „Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego na pozór niewielkiego ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.    Florian Plit

Cele programu SK LOP:

kształtowanie właściwego stosunku człowieka do środowiska przyrodniczego,

kształtowanie charakteru i postawy wobec otaczającej przyrody,

podejmowanie działań zmierzających do zahamowania degradacji środowiska przyrodniczego,

inicjowanie prac zmierzających do prawidłowego kształtowania najbliższego otoczenia,

poznanie podstawowych zasad i norm w zakresie ochrony środowiska,

wykorzystanie wiedzy o ochronie przyrody w codziennej praktyce.

Plan pracy SK LOP w Gołąbkach:

1) Przygotowanie gazetki ściennej i apelu poświęconych akcji „Sprzątanie świata-Polska”.

2) Zorganizowanie akcji sprzątania pobliskich miejscowości.

3) Obchody Europejskich Dni Ptaków.

4) Obserwacje przyrodnicze zmian w poszczególnych porach roku.

5) Dokarmianie ptaków w okresie zimy.

6) Udział w programie edukacyjnym-Natura 2000.

7) Konkurs wiedzy przyrodniczej.

8) Zbieranie starych, zużytych baterii.

9) Obchody Światowego Dnia Ziemi.

10) Konkurs plastyczny „Przyroda i ja”.

We wrześniu br. Szkolne Koło LOP uczestniczyło w organizowanej po raz 23. akcji Sprzątanie świata - Polska 2016. Tym razem przebiegała ona pod hasłem "Podaj dalej...drugie życie odpadów".

Jej celem było promowanie poszanowania zasobów naturalnych Ziemi i efektywnej segregacji śmieci oraz uświadomienie społeczeństwu negatywnego wpływu odpadów na środowisko naturalne. Akcja ta corocznie angażuje i integruje społeczność uczniowską naszej szkoły, jest dobrą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem realizacji pracy społecznej.

Po zajęciach lekcyjnych uczniowie, pod opieką p. G. Zielińskiej i p. E. Osiak sprzątali pobocza dróg w Malcanowie, Jadwisinie, Dmininie  i Jeziorach.