Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

20543163
Dzisiaj:
3025

Dyplomy, nagrody, gratulacje... czyli podsumowanie programu “ Stop uzależnieniom”

Najprostszą definicją profilaktyki jest przeciwdziałanie i zapobieganie.W takim wypadku powinniśmy dbać i rozwijać u uczniów umiejętności radzenia sobie z wymaganiami jakie stawia życie i z trudnymi sytuacjami. Ważne jest, aby uprzedzać ich przed negatywnymi skutkami działania używek. Jednak nie poprzez straszenie, lecz przez rzetelne przekazanie informacji.

             W bieżącym roku kalendarzowym realizowaliśmy w naszej szkole program edukacyjno – profilaktyczny pod hasłem " Stop uzależnieniom". Celem tego programu było: promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami, kształtowanie wśród naszych uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych oraz postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla swojego zdrowia i innych ludzi.

             W dniu 1 grudnia br. podsumowaliśmy nasze działania w ramach programu profilaktycznego. Na początku pani pedagog, Edyta Łukasik i uczennica klasy VII, Klaudia Mućka przywitały zebranych uczniów i nauczycieli i zachęciły do wysłuchania krótkiego sprawozdania z podjętych zadań. 

             Pani Edyta poinformowała, że zrealizowano szereg działań od zajęć warsztatowych z zakresu profilaktyki uzależnień po organizację Dnia Zdrowia, Międzynarodowego Dnia Owoców i Warzyw, spotkania z panią dietetyk oraz konkursy tematyczne dla uczniów. Prowadząca dodała, że wiele z wymienionych wydarzeń odbyło się dzięki wsparciu finansowemu pozyskanemu z Gminnej Komisji Rozwiązania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

            Następnie pani Pedagog zaprosiła wszystkich do obejrzenia inscenizacji o tematyce profilaktycznej pt. "Mądrze wybieramy i nałogom nie ulegamy" w wykonaniu uczennic z klasy IV – Poli, Zuzanny, Juli i Amelii.

            W kolejnej części spotkania rozstrzygnięto dwa konkursy: plastyczny pt. " Uzależnienia to same zmartwienia" oraz test wiedzy pt. " Stop uzależnieniom". W konkursie plastycznym I  miejsce zajęła Wiktoria Górska z kl. VIII, II miejsce ex aequo zajęły Pola Wierzchowska z kl. IV i Nikola Gmur z kl. V i III miejsce ex aequo zajęły Agata Borkowska z kl. VI  i Anna Sulej z kl. VIII.

Natomiast w teście wiedzy najlepiej poradziła sobie uczennica klasy VIII - Zuzanna Niedźwiedź.

             Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, która podziękowała wszystkim uczniom za zaangażowanie i udział w działaniach profilaktycznych. W swoim wystąpieniu pani Anna Krzęcio -Woroniecka podkreśliła, że systematycznie szerzona wiedza zwiększająca świadomość wagi profilaktyki zdrowotnej wśród młodzieży jest ważnym krokiem ku zdrowej przyszłości całego społeczeństwa.

            Mamy nadzieję, iż program "Stop uzależnieniom" spełnił swoje cele profilaktyczne i prozdrowotne. Skłonił naszych uczniów do refleksji na tematy związane z zagrożeniami współczesnego świata, a także uzmysłowił, jak ważne jest podejmowanie świadomych, przemyślanych decyzji. Wierzymy, iż nasi uczniowie wyposażeni w odpowiednią wiedzę, będą potrafili dokonywać właściwych wyborów.    

 Koordynator programu p. Edyta Łukasik dziękuje p.Anecie Goławskiej za współpracę przy organizacji działań prozdrowotnych.

Relację z tego wydarzenia już wkrótce będzie można obejrzeć w lokalnej telewizji Master TV. Zachęcamy do śledzenia.

link do filmu: MASTER TV ŁUKÓW - Program profilaktyczny w ZS w Gołąbkach (youtube.com)

 

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

luty 2024
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2