Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

20543329
Dzisiaj:
3191

Światowy Dzień Zdrowia w naszej szkole

Dnia 24 kwietnia br. po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Głównym celem przedsięwzięcia była promocja zdrowego stylu życia.

            Dzień rozpoczęliśmy od ogłoszenia wyników i wręczenia nagród uczniom, którzy przystąpili do konkursu plastycznego i konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem "Żyj zdrowo, bo uzależnienia to same zmartwienia".

 

W konkursie plastycznym czołowe miejsca zajęli:

miejsce I – Agata Borkowska kl. V

            Natalia Domańska kl. V

miejsce II – Lena Goławska kl. V

             Karolina Wysokińska kl. V

miejsce III – Patrycja Górska kl. II

Najlepsze prezentacje multimedialne przygotowali:

miejsce I – Julia Goławska kl. VIII

miejsce II – Zuzanna Niedźwiedź kl. VII

miejsce III – Wiktoria Górska kl. VII

           

Kolejnym punktem obchodów Dnia Zdrowia były zajęcia warsztatowe dla uczniów z klas IV-VI ze specjalistą ds. żywienia panią Magdaleną Kaźmierak–Sadło. Zadaniem pani dietetyk było zwrócenie uwagi młodzieży na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym, wagę aktywności fizycznej.

Zajęcia miały formę prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. Pani dietetyk podkreśliła, że prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu i rozwoju organizmu wpływa nie tylko na samopoczucie, stan zdrowia, lecz także pomaga chronić go przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w późniejszych etapach życia. Mówiąc o prawidłowym rozwoju, pani dietetyk nie mogła zapomnieć o aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważnym elementem prozdrowotnego stylu życia. Podobnie jak prawidłowe żywienie, ma ona korzystny wpływ na samopoczucie, wzrost i rozwój, a nawet na wyniki w nauce.

            Ostatnim punktem obchodów Dnia Zdrowia było przygotowanie soków ze świeżo wyciśniętych owoców i ich sprzedaż ( za symboliczną złotówkę). Podczas przerw śródlekcyjnych uczniowie mogli zaspokoić swoje pragnienie, kupując przepyszne soki. Nad sprawnym przebiegiem tej akcji czuwały uczennice z klasy VII.

            Tematykę Dnia Zdrowia przedstawiała również gazetka ścienna przygotowana przez koordynatorów akcji.

            Szkolne obchody Dnia Zdrowia wpisały się na stałe w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Mamy nadzieję, iż tym przedsięwzięciem przyczyniliśmy się do podniesienia świadomości prozdrowotnej naszych uczniów. I choć kolejny Dzień Zdrowia dopiero za rok, to dbajmy o nie, nie tylko od święta.

            Koordynatorami akcji na terenie szkoły były panie Edyta Łukasik i Aneta Goławska.  Serdecznie dziękujemy uczennicom z klasy VII za pomoc w przygotowaniu soków owocowych i ich sprzedaży.

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

luty 2024
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 1 2