Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

15259685
Dzisiaj:
430

Szkolne obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, w czwartek (08.05.), odbył się uroczysty apel dla wszystkich uczniów SP w Gołąbkach.

W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas: Radna Gminy Łuków p. Bogumiła Rozwadowska, właścicielka Centrum Doradztwa Finansowego w Łukowie p. Urszula Bancerz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. Aneta Goławska oraz nagrodzeni w konkursie plastycznym uczniowie ze SP w Aleksandrowie  wraz z opiekunką p. Mariolą Barej.

   Na szkolnych obchodach Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, wiersze deklamowali nie tylko wychowawcy najmłodszych klas, ale także Pani Dyrektor i zaproszeni goście. Wystąpienia nauczycieli i gości przeplatane były pokazami uczniów, którzy działają w  Aktywie Bibliotecznym i szkolnym kole teatralnym. Uczniowie Ci, zaprezentowali układ baletowy do piosenki „Laleczka z saskiej porcelany” oraz wystawili na scenie współczesną adaptację baśni braci Grimm „Kopciuszek na wesoło”. Natomiast uczennice klasy I a gimnazjum – Anna Grochowska i Wiktoria Świderska -  zaśpiewały przebój Urszuli pt. „Dmuchawce, latawce, wiatr”.
   W ramach szkolnych obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zorganizowany został międzyszkolny konkurs plastyczny Mój ulubiony bohater baśniowy dla uczniów kl. 0 – III oraz konkurs literacki W magicznym świecie baśni dla uczniów kl. IV-VI. Do konkursów zostali zaproszeni uczniowie ze SP w Świdrach oraz SP w Aleksandrowie. Zwycięzcy konkursów, na czwartkowym apelu, otrzymali z rąk p. Dyrektor i p. Urszuli Bancerz pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

   Podczas uroczystości podsumowany został poziom czytelnictwa. Klasa II SP w roku szkolnym 2013/2014 wypożyczyła najwięcej książek. W nagrodę podopieczni p. Bożeny Wędroch otrzymali dyplom i słodką niespodziankę. Klasa VI wykazała się najniższym poziomem czytelnictwa, a jej przedstawiciele uroczyście, w imieniu całej klasy, ślubowali, że polubią czytanie i będą częściej odwiedzać szkolną bibliotekę.

   W ramach trwającego od 8 do 15 maja Tygodnia Bibliotek, w szkole prowadzona jest akcja Uwolnij książkę. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja czytelnictwa w szkole.  Bookcrossing (czyli krążąca książka) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach powszechnie dostępnych (szkolna szatnia, parapet, sala gimnastyczna, biblioteka) po to, by znalazca mógł je wziąć, przeczytać i przekazać dalej.

   Oprawą plastyczną uroczystości zajęła się p. Justyna Goławska, zaś nad całością czuwała p. Agnieszka Łazuga i p. Małgorzata Chołost.

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail

DZWONKI

1. 8:00 - 8:45
2. 8:50 - 9:35
3. 9:40 -10:25
4. 10:40-11:25
5. 11:40-12:25
6. 12:30-13:15
7. 13:20-14:05

KALENDARZ

maj 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4