Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

18718136
Dzisiaj:
1280

„ Nie ulegaj nałogom – wybieraj mądrze i żyj zdrowo”

Profilaktyka to proces wspomagania człowieka w radzeniu sobie z trudnościami zagrażającymi prawidłowemu rozwojowi i zdrowemu życiu, a także ograniczenie i likwidowanie czynników blokujących i zaburzających zdrowe życie.

 Działania profilaktyczno-wychowawcze w naszej szkole związane są m.in. z kształtowaniem właściwych i społecznie pożądanych postaw, ze wzmacnianiem poczucia przynależności do grupy. Wzmacniają one czynniki chroniące uczniów przed niepożądanym zachowaniem. Podejmujemy akcje, które motywują dzieci do zdrowego stylu życia. Mają one także na celu zaznajamianie z zagrożeniami dla zdrowia oraz uczenia prawidłowej reakcji na te zagrożenia – szeroko rozumiana profilaktyka zachowań ryzykownych.

        Takim właśnie działaniem była przeprowadzona od października do grudnia akcja edukacyjno – profilaktyczna pod hasłem: „ Nie ulegaj nałogom - wybieraj mądrze i żyj zdrowo”.

W  ramach ww. akcji  zorganizowano:

 - zajęcia warsztatowe  dla uczniów klas V- VIII z pracownikiem PSSE w Łukowie z zakresu profilaktyki uzależnień,

- spotkanie dla uczniów klas VI – VIII ze specjalistą ds. żywienia – dietetykiem,

- konkurs plastyczny dla uczniów klas  IV - VIII pod hasłem: „ Nie ulegaj nałogom -        wybieraj mądrze i żyj zdrowo”.

Uczestnicy konkursu, mając świadomość, że profilaktyka jest szczególnym priorytetem, przygotowali prace plastyczne w formie plakatu i zaprezentowali swoje pomysły, w jaki sposób unikać zagrożeń, by nie ulegać nałogom.

            Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie to: Natalia Domańska (kl. IV), Karolina Wysokińska (kl. IV), Karolina Wróbel (kl. V), Wiktoria Górska (kl. VI), Julia Szczygielska (kl. VII), Nikola Świderska (kl. VII), Agnieszka Młynarczyk (kl. VII), Wiktoria Chruściel (kl. VII) oraz Amelia Goławska (kl. VIII).

            Nie było w konkursie przegranych, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe zakupione ze środków finansowych pozyskanych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

                Koordynatorami akcji na terenie szkoły były panie Edyta Łukasik  i Ewa Osiak.

  

  

  

KALENDARZ

maj 2023
N P W Ś C Pt S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3