Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Konkurs plastyczny "Wiem co jem"

Ludzie przygotowując różne potrawy nauczyli się przetwarzać i wzbogacać żywność w różne składniki „dopasowując” ją do swoich upodobań smakowych. Niestety, nie zawsze sposób przygotowania posiłków, a tym samym sposób odżywiania się ludzi jest poprawny, to znaczy zdrowy. Istnieje wiele błędów w żywieniu się człowieka, których wynikiem jest także wiele chorób. Zasady racjonalnego żywienia, to zasady żywienia zdrowego człowieka, których przestrzeganie gwarantuje pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, a w konsekwencji prawidłowy rozwój i ogólną sprawność.

W naszej szkole temat zdrowego odżywiania jest bardzo ważny.  Na stołówce wydawane są zdrowe, ciepłe posiłki, bogate w cenne dla organizmu człowieka składniki. Szkoła od wielu lat bierze także udział w Programie dla Szkól, poprzez który uczniowie z klas I-V otrzymują bezpłatnie porcje owoców i warzyw a także mleka na przerwę śniadaniową.

25 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat pod hasłem „Wiem co jem” ukazujący zasady zdrowego odżywiania. Komisja konkursowa przyznała I miejsce Poli Wierzchowskiej z kl. II, II miejsce zajęła Nikola Gmur z kl. III a III miejsce Natalia Domańska z kl. IV. Przyznano także cztery wyróżnienia, które otrzymali: Jakub Żądełek kl. I, Paweł Żądełek kl. III, Karolina Wróbel kl. IV i Jakub Ochnio kl. I. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.