Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

15 października obchodziliśmy Światowy Dzień Owoców i Warzyw

 Owoce i warzywa dostarczają naszemu organizmowi wiele witamin, składników mineralnych, wzmacniają funkcjonowanie organizmu, zapobiegają wielu chorobom. Dziś absolutnie nie może ich zabraknąć w naszym jadłospisie.

15 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Akcja miała na celu promowanie zdrowego odżywiania opartego na diecie składającej się z owoców i warzyw. Z tej okazji na korytarzu szkolnym stanęła gazetka edukacyjna informująca o tym jakie wartości odżywcze zawiera  sok owocowo-warzywny. Uczniowie mogli także spróbować świeżo wyciśniętego soku, który przygotowała klasa VII. Przy okazji rozprowadzania soku uczniowie rozdawali ulotki informujące o  jego wartościach odżywczych. Ulotki zredagowane były przez klasę VIII podczas lekcji informatyki.

Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Zdrowy sok rozchodził się jak świeże bułeczki, dlatego postaramy się jeszcze nie raz akcję powtórzyć.