Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Żywa lekcja historii - „Moda na Olimpie”.

Zgodnie z sentencją Konfucjusza
 „Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż mi, a zapamiętam,
pozwól mi zrobić, a zrozumiem”

29 października uczniowie klasy 5, po omówieniu na lekcjach  historii działu „Starożytna Grecja”, przyszli na „sprawdzian” przebrani za wybranych przez siebie bogów olimpijskich.

 Każdy uczeń wcielił się w wybranego boga lub boginię. Zadaniem uczniów było przebranie się za wybranych bogów, nie zapominając o ich atrybutach, a następnie przygotowanie krótkiej autoprezentacji zawierającej informacje na temat rodziny, charakteru, ulubionych zajęć i ciekawych zdarzeń z ich życia. I tak pałac na Olimpie, czyli sala 26, wypełnił się bogami i boginiami, którzy częstowali nas niesamowitymi historyjkami i ciekawostkami ze swojego życia. Było ciekawie, śmiesznie, a chwilami powiało grozą. Hefajstos straszył młotem, Posejdon miotał trójzębem , Hades z ekscytacją opowiadał o porwaniu swojej żony Persefony. Pojawili się także: niewzruszony Zeus ze swoją żoną Herą, wspaniała bogini piękności Afrodyta i słynny z urody bóg światła –Apollo. Nie zabrakło także sprawiedliwej i prawej Temidy. Szkoda, że pandemia dotarła także na Olimp, więc uczniów niestety ominęła uczta z nektarem i ambrozją w roli głównej. Jednak wysiłek i zaangażowanie włożone w przygotowanie dzisiejszej lekcji zaowocowały wielką radością i sukcesem uczniów klasy 5. Myślę, że taki „sprawdzian” na długo zostanie w ich pamięci.