Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

W piątek 21 czerwca 2024 roku w Zespole Szkół w Gołąbkach im. Bolesława Prusa odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
Uczniowie klas ósmej i siódmej rozpoczęli przepięknym polonezem.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu państwowego i przekazaniem sztandaru. Następnie uczniowie kl. VIII złożyli ślubowanie.
W bieżącym roku mury naszej szkoły opuściło 8 uczniów klasy ósmej. Wszyscy
otrzymali z rąk pani dyrektor Anny Krzęcio-Woronieckiej świadectwa ukończenia szkoły
podstawowej.
Podczas akademii wręczono nagrody i dyplomy uczniom, którzy z wyróżnieniem ukończyli ten rok szkolny, czyli osiągnęli najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu. Życzenia i gratulacje zarówno uczniom, jak i nauczycielom złożyli również przedstawiciele Rady Rodziców.
Kolejnym punktem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy ósmej, którzy starali się wyrazić wdzięczność dyrekcji, wychowawcy, nauczycielom i rodzicom za trud wychowania i nauczania, za codzienną troskę, wyrozumiałość i tolerancję. Podczas występu, nawiązywali do przeżyć z mienionych lat. Wiele emocji wzbudził krótki filmik relacjonujący ich ośmioletni pobyt w szkole.
Podsumowując uroczystość, pani dyrektor Anna Krzęcio-Woroniecka pogratulowała uczniom wyników, podziękowała rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły i życzyła wszystkim dobrego wypoczynku oraz radosnych i bezpiecznych wakacji.
Część oficjalną zakończyło pożegnanie p. Bożeny Wędroch, która po 39 latach pracy w zawodzie nauczyciela w szkole w Gołąbkach odeszła na zasłużoną emeryturę. Pani dyrektor podziękowała jej za wieloletnią pracę, zaangażowanie i serce włożone w wychowanie młodych ludzi i życzyła realizacji swoich pasji i marzeń. Zwieńczeniem tej części uroczystości była piosenka w wykonaniu obecnych i byłych wychowanków p. Bożeny – uczniów klasy III i klasy VI.
Po części oficjalnej uczniowie udali się na spotkania ze swoimi wychowawcami, gdzie otrzymali upragnione świadectwa.