Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Jeden dzień bez telefonu w szkole

Dzień bez telefonu to akcja, którą zainicjowała klasa VI z wychowawczynią. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie dzieciom i młodzieży, że potrafią wytrzymać kilka godzin bez przeglądania stron internetowych, zaglądania na portale społecznościowe, robienia zdjęć i jeszcze wielu innych rzeczy, na które pozwalają nasze smartfony. Wydarzenie odbyło się 4 grudnia br.

 Uczniowie zostali poproszeni o pozostawienie urządzeń w domu lub o wyłączenie ich zaraz po przyjściu do szkoły i włączenie dopiero po skończonych zajęciach. Szóstoklasiści obiecali, że klasa, która podejmie sie wyzwania, otrzyma nagrodę w postaci jednego dnia bez pracy domowej, kartkówek i odpowiedzi ustnych.

            Przetrwanie bez telefonu, zwłaszcza dla starszych uczniów, to nie lada wyzwanie, więc by ułatwić im to zadanie, podczas długich przerw zadbano o rozrywkę. Można było: zagrać w gry planszowe i karty, składać origami, kolorować, wziąć udział w wyścigu papierowych samolotów. Najważniejsze, by wolny czas uczniowie spędzili razem.

            Wychowankowie p. Ewy Łuby przygotowali także gazetkę informującą o zagrożeniach wynikających ze zbyt częstęgo przeglądania telefonu i mediów społecznościowych, bo o niezaprzeczalnych zaletach smartfonów każdy dobrze wie.

            Akcję można uznać za udaną. Co najistotniejsze, każdy uczeń przekonał się, że czasami warto oderwać się od komórki.

Nawiasem mówiąc, Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego przypada 15 lipca.