Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Witamy Was w szkolnej braci!

30 października 2018 r. odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klasy I na uczniów. Wzięli w niej udział: p. dyrektor Anna Krzęcio - Woroniecka, przedstawiciele Rady Rodziców - p. Bożena Kosidło i p. Janusz Mazurek, rodzice, nauczyciele i społeczność szkolna.

     Punktualnie o godz. 9.00 rozpoczęliśmy uroczystość od wprowadzenia sztandaru szkoły. Następnie, przed zgromadzoną publicznością, dzieci przedstawiły swoje umiejętności - wiedzę o Polsce, znajomość zasad zachowania w szkole, rozwiązywanie zagadek, ustawianie godziny 8.15 na zegarze, chodzenie bosą stopą po szyszkach, picie soku cytrynowego. Udowodniły, że nie boją się trudności i szkolnych wyzwań. Następnie przyszedł czas na ślubowanie i pasowanie, którego dokonała p. Dyrektor. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele Rady Rodziców złożyli wszystkim pierwszakom życzenia oraz wręczyli im rożki pełne słodkości. Nowi uczniowie zostali także przywitani przez kolegów i koleżanki klasy II. Oprócz życzeń dostali od nich wspaniałe globusy, które na pewno przydadzą się w klasie I. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do sali. Tam czekał na nas tort i życzenia od rodziców.

     Serdecznie dziękujemy za wszystkie oznaki życzliwości skierowane teg

o dnia do pierwszaków. Na długo zapamiętają ten dzień pełen wrażeń.