Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Laureatka diecezjalnego konkursu literackiego

W związku z przygotowaniami do jubileuszu 200-lecia diecezji siedleckiej, który obchodzić będziemy w czerwcu br., Wydział Nauczania Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Siedleckiej ogłosił konkursy adresowane do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz gimnazjów.

    Ich głównym celem było wychowanie do wartości patriotycznych przez poznanie historii swojej diecezji oraz umacnianie przynależności do Kościoła diecezjalnego. Patronat honorowy nad konkursami objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. 

    Uczennica kl. III a gimnazjum, Izabela Rozwadowska wzięła udział w konkursie literackim,  w którym obowiązującą formą był esej. Diecezjalna Komisja Konkursowa  spośród 102 prac zakwalifikowanych do etapu diecezjalnego wybrała 3 laureatów – autorów najwyżej ocenionych prac oraz przyznała 4 wyróżnienia.

    11 kwietnia br. w Samorządowym Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Uczennica naszej szkoły, Izabela Rozwadowska znalazła się w gronie autorów prac najwyżej ocenionych. Jej praca pt. „Naśladujmy ich odwagę – Błogosławieni Męczennicy z Pratulina wzorem niezachwianej wiary” zajęła III miejsce.  Podczas uroczystego podsumowania laureatki konkursu zostały poproszone o prezentację wybranych fragmentów swoich esejów. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

   Uczennica przygotowywała pracę pod kierunkiem nauczyciela religii - p. U. Misior i  nauczyciela języka polskiego - p. M. Chołost.