Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Bezpieczne wakacje

Już niebawem rozpoczną się wakacje. Dla dzieci i młodzieży najbliższe tygodnie będą czasem odpoczynku i zabawy. Ale zanim to nastąpi musimy pamiętać o zasadach bezpiecznego spędzania letniego wypoczynku. Dlatego dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się wakacji, w dniu 13 czerwca odbyło się dla uczniów klas I-VIII spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami KPP w Łukowie z Wydziału d/s Rewiru Dzielnicowych.
Odwiedzili nas mł asp. Karolina Konieczna oraz asp. szt. Albert Pieniak.
Podczas prelekcji policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w czasie wakacji. Szczególnie skupili się na omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk, odpowiedniego zachowania się w górach i w lesie. Przypomnieli uczniom, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc.
Tematem spotkania oprócz przestrzegania bezpieczeństwa w czasie wakacji, były również zagrożenia czyhające na dzieci i młodzież podczas korzystania z Internetu oraz samotnego przebywania w domu.
Ważnym elementem spotkania była również rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie o bezpiecznym poruszaniu się na rowerze i hulajnodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych.
Bardzo serdecznie dziękujemy naszym gościom za pouczającą i wartościową lekcję z zakresu bezpieczeństwa.
Wszystkim naszym uczniom życzymy słonecznych, wesołych oraz bezpiecznych wakacji.