Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

8266653
Dzisiaj:
112

Polesia czar

W ramach projektu Inwestycja w jakość kształcenia w Gminie Łuków  w dniu 11  i 17 czerwca odbyły się wycieczki na Polesie.

Wzięli w niej udział uczniowie uczęszczający na dodatkowe zajęcia grafiki komputerowej i nauki programowania.   

   Poleski Park Narodowy to miejsce, które zachwyca bagiennymi krajobrazami, śródleśnymi jeziorami i niezwykłą ciszą. Najpierw udaliśmy się na ścieżkę dydaktyczną Czahary na terenie kompleksu Bagna Bubnów. Przez podmokłe tereny prowadzą drewniane kładki, dzięki którym nikt nie zanurzył się w bagnie.  Od pani przewodnik usłyszeliśmy, w jaki sposób powstają torfowiska, jakie są ich rodzaje oraz na czym polega sukcesja ekologiczna. Dowiedzieliśmy się, że żyje tu wiele gatunków ptaków wodno-błotnych. Można tu spotkać także łosie, sarny, a nawet jelenie. Rośnie tu wiele gatunków roślin specyficznych dla ekosystemów leśnych, łąkowych i torfowiskowych.

    Następnie zwiedziliśmy Ośrodek Ochrony Żółwia Błotnego w siedzibie Dyrekcji PPN w Urszulinie. Zobaczyliśmy tu prawie 200 młodych żółwi i dowiedzieliśmy się, na czym polega opieka nad tym jedynym w Polsce gatunkiem żółwia.

    Dzięki wycieczce poznaliśmy walory przyrodnicze PPN, poszerzyliśmy swoje wiadomości o ochronie gatunkowej roślin i zwierząt oraz miło spędziliśmy czas.

  Opiekunami wyjazdu w dni 11 czerwca br. byli: p. Urszula Misior, p. Ewa Łuba i pastor Konrad Paśnikowski, zaś 17 czerwca p. Edyta Łukasik i p. Irena Semik.

 

KALENDARZ

styczeń 2020
N P W Ś C Pt S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1