Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

10897070
Dzisiaj:
2535

„Narodowe czytanie Nowel Polskich”

 

6 września 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łukowie, odbyło się „Narodowe Czytanie Nowel Polskich”. Podobnie, jak w latach ubiegłych, na uroczystość tę została zaproszona nasza szkoła.

 

Uczennice klasy VI: Amelia Goławska i Tatina Pieniak oraz kl. VIII: Magda Borkowska, Aleksandra Niedźwiedź i Zuzanna Pieniak wraz z opiekunami: p. Ewą Łubą i p. Adamem Białowąsem udali się w piątkowe popołudnie do Łukowa, aby razem z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 5 odczytać fragmenty nowel tak wybitnych pisarzy, jak: Maria Konopnicka, Eliza Orzeszkowa, Henryk Sienkiewicz, Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Bruno Schulz, Władysław Reymont czy Henryk Rzewuski.

Przed odczytaniem kolejnych fragmentów nowel uczestnicy mieli okazję zapoznać się z krótkimi prezentacjami dotyczącymi życia danego autora i tematyki utworu.Zarówno nasze uczennice, jak i uczniowie z łukowskiej „Piątki” zaprezentowali się wspaniale, czytając fragmenty bardzo zróżnicowane tematycznie.

Organizatorami imprezy były panie: Agnieszka Łazuga i Małgorzata Chołost, którym serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Cieszymy się również, że współpraca ze Szkołą Podstawową nr 5 w Łukowie rozwija się.

Gmina Łuków

Współpracujemy z:

 

Nasza galeria

Zakończenie rok...
Image Detail