Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

16036562
Dzisiaj:
2370

„Spotkanie z panią dietetyk”

W ramach programu edukacyjuno-profilaktycznego "Nie ulegaj nałogom - żyj zdrowo i wybieraj mądrze" 27 października br. w naszej szkole odbyło się spotkanie ze specjalistą w dziedzinie żywienia -  panią Magdaleną Kaźmierak-Sadło. Wzięli w nim udział uczniowie klas VI-VIII. Zadaniem pani dietetyk było zwrócenie uwagi młodzieży na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla dzieci w wieku szkolnym, nie zapominając również o aktywności fizycznej.

                 Zajęcia miały formę prelekcji połączonej z prezentacją multimedialną. Pani dietetyk podkreśliła, że prawidłowe żywienie jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na rozwój człowieka i utrzymanie przez niego dobrego stanu zdrowia. Ma ono ogromne znaczenie zwłaszcza w przypadku dzieci i młodzieży. W okresie wzrostu i rozwoju organizmu wpływa nie tylko na samopoczucie, stan zdrowia, lecz także pomaga chronić go przed wieloma poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi w późniejszych etapach życia.

                 Pani Magdalena, omawiając  piramidę zdrowego odżywiania, zwróciła uwagę na to, co i w jakich proporcjach powinniśmy jeść, aby organizm jak najdłużej pozostał w dobrej kondycji. Dodała, że należy uważnie czytać etykiety umieszczane na produktach. Żywność, która obecnie znajduje się w sklepach, często jest nie tylko wysoko przetworzona, ale i mało wartościowa pod względem mikroelementów dostarczanych do naszego ciała. To z kolei ma przełożenie na stan zdrowia. Przestrzegła także młodzież przed wszelkiego rodzaju używkami, kóre są źródłem wielu poważnych chorób.

                 Mówiąc o prawidłowym rozwoju, pani dietetyk nie mogła nie wspomnieć o aktywności fizycznej, która jest niezwykle ważnym elementem prozdrowotnego stylu życia. Podobnie jak prawidłowe żywienie ma ona korzystny wpływ na samopoczucie, wzrost i rozwój, a nawet na wyniki w nauce.

                Nawyki żywieniowe najczęściej kształtują się w młodym wieku, dlatego tak bardzo ważne jest zwracanie uwagi nastolatkom na to, co jedzą. Zbilansowana dieta, sport, unikanie używek i produktów wysoko przetworzonych to przepis na długie i zdrowe życie.

Spotkanie zorganizowały panie Edyta Łukasik i Ewa Osiak.

 

KALENDARZ

sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3