Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

15287103
Dzisiaj:
8123

"Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczna droga do szkoły".

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych i ich odpowiednią postawę w chwili zagrożenia zdrowia i życia, w Zespole Szkół w Gołąbkach odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy  Powiatowej Policji w Łukowie z Wydziału ds. Ruchu Drogowego. Miało ono miejsce 25 października br. i uczestniczyli w nim uczniowie klas I-IV.

 

            W czasie prelekcji policjanci przypomnieli uczniom, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy nie tylko od kierujących pojazdami, lecz także od pieszych. Podkreślili, że przestrzeganie zasad ruchu drogowego przez użytkowników drogi jest sposobem na uniknięcie wypadku drogowego. Nie da się całkowicie wyeliminować tych nieszczęśliwych zdarzeń, jednak należy dążyć do ich ograniczenia. A będzie to możliwe, jeśli wszyscy staną się świadomymi i odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego.

            Najmłodsi z uwagą wsłuchiwali się w wypowiedzi policjantów. Chętnie włączali się do rozmowy i wykazali się przy tym dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

            Takie spotkania uwrażliwiają najmłodszych na konieczność zwrócenia uwagi na to, by droga do szkoły była bezpieczna, a powrót do domu - szczęśliwy. Dzięki prelekcji policjantów najmłodsi uczniowie lepiej poznali zasady ruchu drogowego i od tego momentu będą mieli świadomość, że obowiązkiem każdego użytkownika drogi jest ich przestrzeganie, aby każdy mógł dotrzeć bezpiecznie do celu.

            Podczas spotkania ogłoszono wyniki konkursu plastycznego organizowanego pod hasłem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym, bezpieczna droga do szkoły".

 I miesjce ex aequo zdobyły Pola Wierzchowska (kl. II) oraz Lena Dylda (kl. I)  

II miejsce - Karolina Wysokińska (kl. IV)

III miejsce Anna Sulej (kl. VI)

Wyróżnienie otrzymał Jakub Grabowski z kl. III

Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym, otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nagrody rzeczowe zostały zakupione ze środków finansowych pozyskanych z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łukowie.

Za organizację akcji z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym odpowiadały panie Edyta Łukasik oraz Ewa Osiak.

  

   

KALENDARZ

maj 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4