Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

ODWIEDZIŁO NAS:

6140245
Dzisiaj:
345

Kolejny etap konkursu historycznego!

Zwycięscy szkolnego etapu  konkursu Warto być Polakiem zorganizowanego z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, będą uczestniczyć w finale wojewódzkim, który odbędzie się w środę - 7 listopada br.

 Do szkolnej rywalizacji sprawdzającej znajomość historii Polski w latach 1918 -1925 w dniu 12 października przystąpiło 23 chętnych uczniów z kl. V - VIII szkoły podstawowej oraz 12 gimnazjalistów z kl. IIIa.  Uczestnicy konkursu w ciągu 45 minut rozwiązywali pisemny test złożony z 40 pytań.

    W kategorii uczniów  klas IV - VIII szkoły podstawowej najlepsze wyniki uzyskały uczennice:

  • I miejsce - Zuzanna Pieniak z kl. VII;
  • II pozycja ex aequo - Amelia Goławska z kl. V i  Magdalena Szczygielska z kl. VIII;
  • III miejsce - Ewelina Milewska z kl. VIII;

W kategorii młodzieży  z klas III gimnazjum największą wiedzą wykazali się uczniowie:

  • I lokata - Paulina Plaskowska ;
  • II miejsce  ex aequo - Kinga Matyjaszek i Justyna Świder;
  • III pozycja - Piotr Zając.

      Wyżej wymienieni uczniowie będą rywalizowali z uczestnikami szkół województwa lubelskiego podczas drugiego - finałowego etapu konkursu, który odbędzie się w Sali Błękitnej w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim. Finał będzie miał formułę testu jednokrotnego wyboru, uczestnicy otrzymają specjalne urządzenia, za pomocą, których będą mogli podać swoją odpowiedź, pytanie wyświetli się na ekranie i będzie widoczne przez 30 sekund, uczestnik będzie miał tyle samo czasu na oddanie odpowiedzi. Nie będzie można wrócić do pytania.

Najlepszym uczestnikom konkursu zostaną przyznane nagrody rzeczowe w trzech kategoriach wiekowych. Będą to:

  • za I miejsca- laptop ASUS lub inny o takich samych parametrach i wartości rynkowej,
  • za II miejsca- tablet HUAWEI MediaPad T5 LTE lub inny o takich samych parametrach i wartości rynkowej,
  • za III miejsca- smartfon HUAWEI Y6  lub inny o takich samych parametrach i wartości rynkowej.

    Projekt Warto być Polakiem - test wiedzy historycznej organizuje spółka Polska Press sp. z o.o. oraz Lubelski Kurator Oświaty p. T. Misiuk. Partnerami akcji jest wojewoda lubelski p. P. Czarnek, lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej, Kuratorium Oświaty w Lublinie, Grupa Azoty Puławy oraz Lubelski Węgiel „Bogdanka” Spółka Akcyjna.

Proszę o zapoznanie się z regulaminem konkursu >>(pobierz plik pdf)

 Materiał do nauki:

 

KALENDARZ

listopad 2018
N P W Ś C Pt S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1