Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

"FERIE PO KRÓLEWSKU ONLINE”

Mając na uwadze aspekt wyrównywania szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych i dużych miejscowości oraz potrzebę wszechstronnego rozwoju intelektualnego i społecznego, proponujemy naszym uczniom i zachęcamy do udziału w projekcie „Ferie po królewsku online”, przygotowanym przez Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu specjalnie na ten trudny czas pandemii.

Codziennie, przez 14 dni, od 4 do 17 stycznia 2021 na stronach internetowych i kanałach mediów społecznościowych: Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, będą publikowane propozycje dla dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Rezydencje zapraszają do zwiedzania zabytkowych sal i poznawania kolekcji podczas wirtualnych spacerów z cyklu Muzeum oczami dziecka, a znani youtuberzy zaskoczą Zamkowymi trendami. W świat tańca i muzyki przeniosą Muzyczne spacery po Rezydencjach Królewskich, a na najmłodsze pociechy będą czekać baśnie i legendy, aby rozpalić ich wyobraźnię lekturą Królewskich bajek. Każdego dnia będą zamieszczane dodatkowe atrakcje, warsztaty i konkursy z nagrodami.  Zawsze aktualne informacje online znaleźć będzie można na stronach poszczególnych Rezydencji.

Ferie online nie mają granic – możesz być wszędzie!

Zamek Królewski na Wawelu  www.wawel.krakow.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie  Łazienki Królewskie w Warszawie (lazienki-krolewskie.pl)

Muzeum Zamkowe w Malborku Muzeum Zamkowe w Malborku (zamek.malbork.pl)

Muzeum Okręgowe w Zamku Królewskim w Sandomierzu Muzeum Okręgowe w Sandomierzu - Aktualności (zamek-sandomierz.pl)

Zamek Królewski w Lublinie  www.mnwl.pl

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka  www.muzeum.wieliczka.pl

 Jako nauczyciel historii, zachęcam i polecam do skorzystania z tej bogatej wirtualnej atrakcji. Odwiedzajcie poszczególne rezydencje o godz. 10.00 i 18.00 - Marzena Mościcka.