Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Odwrócona lekcja historii

W ramach sprawdzianu, klasa V miała za zadanie przygotować i zaprezentować pracę plastyczno-techniczną na temat: „ Systemy religijne w starożytności”. Każda praca miała opisywać Egipt, Grecję, Rzym i Izrael według określonych wcześniej zasad.

Zostały zaprezentowane bardzo ciekawe opowieści o życiu i przygodach bogów. Szczególnie popularne są te dotyczące greckich bóstw. Byli więc: Zeus- największy z bogów, Atena-bogini piękności,  Demeter, Hestia, Hefajstos, Apollo, Hera, Artemida i wielu innych, o których wygłaszali prelekcję i samodzielnie prezentowali na lekcji swoje dzieła. Rezultat był zachwycający, a uczniowie przygotowani rewelacyjnie! Wszyscy przenieśliśmy się do czasów starożytnych i na długo zapamiętamy tę lekcję. Popatrzcie zresztą sami.