Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
s1 s2 s3

I Like

Artykuły

Wyjazd kl. VIII sp i III gim. do Siedlec

17 maj br. najstarsza młodzież naszej szkoły udała się na zajęcia kulturalno-zawodoznawcze do Siedlec.

     Uczniowie podzieleni na dwie grupy  pod opieką wychowawców i i p. pedagog uczestniczyli w zajęciach warsztatowych w redakcji Katolickiego Radia Podlasie, gdzie poznali bliżej zawód dziennikarza prasowego. Dowiedzieli się jakie kwalifikacje i predyspozycje są potrzebne do wykonywania tej profesji. Mieli możliwość nagrania, odsłuchania i oceny brzmienia swojego głosu.  Młodzież wzięła również udział w lekcji muzealnej w Muzeum Diecezjalnym w Siedlcach prowadzonej przez panią kustosz. Uczniowie poznali sposoby przekazywania informacji i przesłania do ludności za pomocą gestu umieszczonego na obrazie, w rzeźbie  lub szacie liturgicznej.  Mieli oni okazje poznać intencje i symbolikę stosowaną przez artystów baroku oraz chwilę zadumy przy obrazu "Ekstaza Św. Franciszka" autorstwa wybitnego malarza El- Greco.

   Młodzież naszej szkoły odwiedziła również Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Urzędzie Pracy w Siedlcach. Podczas spotkania uczniowie wykonali test preferencji zawodowych skonstruowany w oparciu o metodę J. Hollanda. Wszyscy obejrzeli film szkoleniowy utwierdzający nastolatków w wyborze dalszej drogi kształcenia lub skłaniający do zmiany swoich planów przyszłej edukacji. 

   Następnie uczestnicy wyjazdu udali się na posiłek do punktów gastronomicznych Galerii Siedlce i powrócili do szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z naszego wyjazdu  na stronie Radia Podlasie24  >> link